07.05.2019

Milí susedia,

z trojhektárovej ruiny bývalých Vinárskych závodov, ktorá dlhé roky špatí Raču, začíname budovať príjemné miesto pre život.
Projekt Rínok Rača, ktorý získal potrebné povolenia a čoskoro ho tu začneme budovať, bude novým centrom Rače. Verím, že
prirodzene zapadne do života všetkých obyvateľov tejto mestskej časti.

Dovoľte, aby sme sa predstavili: sme skupina Bencont, ktorá sa zaoberá výstavbou a rozvojom realitných projektov. V minulosti sme realizovali aj Jurský obytný park vo Svätom Jure, Tujetoin v Dúbravke či Valerian a Mendelsohn v Podunajských Biskupiciach.

Rínok Rača bude mať menej zástavby a výrazne vyšší pomer zelených plôch, ako predpokladá územný plán. Žiadna z budov neprevýši maximálne výšky v okolí a kľúčové miestne výhľady ostanú zachované.

Okrem kultivácie územia bývalých Vinárskych závodov a ich okolia budeme tiež investovať napríklad do moderných cyklotrás, ale aj do rekonštrukcie autobusovej zastávky MHD. Spomienkou na minulosť Rače budú susedské vinice, ktorých vznik a údržbu budeme podporovať. Náš projekt prispeje do rozpočtu mestskej časti v najbližších troch rokoch sumou viac ako milión eur. Tieto peniaze budú podľa zákona použité na investície v bezprostrednom okolí zasiahnutom výstavbou.

Našou zásadou pri práci je vždy rešpektovať lokalitu a ľudí, ktorí v nej žijú. Počas celej výstavby chceme úzko komunikovať a vychádzať v ústrety všetkým obyvateľom Rače. A preto Vám aj píšeme.

V najbližších dňoch zintenzívnime práce na rozoberaní ruín Vinárskych závodov, čo môže znamenať zvýšenú prašnosť aj dopravné zaťaženie. Trváme však na tom, aby spoločnosti, ktoré pre nás búranie a výstavbu budú vykonávať, dodržiavali všetky predpisy týkajúce sa čistoty, hlučnosti a podobne.

V rámci týchto prác pre Vás pripravíme tiež veľkokapacitné kontajnery, ktoré môžete použiť na odstránenie prípadného veľkorozmerného odpadu z vašich domácností a pivníc. Kontajnery pristavíme v termínoch: Plickova – druhá polovica mája, Sadmilejská/Kadnárova – prvá polovica júna, Sadmilejská/Novohorská – druhá polovica júna.

Preto Vás prosím, aby ste nám všetky podnety týkajúce sa prípadných problematických aktivít na stavenisku volali na číslo 0907 887 997 alebo nám písali (a posielali fotografi e) na info@rinokraca.sk. V prípade vážneho prekročenia zákona neváhajte volať mestskú políciu na 159. Verím však, že to nikdy nebude potrebné.

Dúfam, že búranie aj výstavba prebehnú rýchlo, bez komplikácií, a že sa čoskoro budeme môcť spoločne tešiť z novej, modernej multifunkčnej zóny, ktorá nám okrem cyklotrás, škôlky a viníc prinesie aj viacero možností na relax, nákupy či na zamestnanie.

S pozdravom

Martin Šimurda
manažér projektu

 • 15.09.2021

  Ráčte si pozrieť, ako rastie Rínok Rača

  Stavebné práce na projekte Rínok Rača pokračujú a my sme vo výšinách z toho, ako pekne stavba napreduje. Preleťte sa s nami Račou, pokochajte sa pohľadom na polyfunkčný bytový domu A1, ktorý bude najvyššou budovou v celom komplexe. A samozrejme aj zelenými Karpatami v pozadí.

 • 24.08.2021

  Nehnuteľnosti v Bratislave ďalej rastú 2-ciferným tempom

  Ceny rezidenčných nehnuteľností v Bratislave aj v roku 2021 pokračujú s dvojciferným rastom. Priemerná jednotková cena novostavieb koncom druhého štvrťroka 2021 prvý krát prekročila hranicu 4 000 €/m² vrátane DPH, zatiaľ čo byty predávané z druhej ruky vzrástli na 3177 €/m². Medziročný rast v oboch prípadoch dosahoval úroveň okolo 14%. Oživenie dopytu po roku poznačenom pandémiou sa tak prejavilo aj pri nehnuteľnostiach.

 • 10.03.2021

  Ráčte pripraviť deti do škôlky

  V spolupráci s mestskou častou Rača pripravujeme pre budúcich obyvateľov Rínku Rača mestskú škôlku s 2 triedami, ktorá sa bude nachádzať v obytnom bloku C3. Otvorenie prvého ročníka sme ráčili naplánovať na rok 2023.

 • 18.02.2021

  Ráčte sa s nami preletieť

  Natočili sme pre vás video, aby ste videli ako napredujeme s výstavbou nových obytných budov Rinok Rača. Tešíme sa, že klienti tak môžu reálne vidieť ako rastieme. V Rínok Rača tak pribudne 469 nových bytov, klienti si môžu aktuálne vybrať z ponuky predaja nových budov C3 a A1.

 • 14.01.2021

  Rača plánuje obnoviť prevádzku základnej školy na Plickovej ulici

  Mestská časť sa rozhodla pripraviť komplexnú rekonštrukciu a modernizáciu objektu Základnej školy neďaleko Barónky. Vzniknúť tu má 25 bežných a 10 odborných tried pre 600 žiakov. V pláne je aj druhá fáza obnovy, ktorá ráta s vybudovaním vonkajšieho športového a oddychového areálu. Areál aj budova má byť ekologická, podporovať vodozádržné opatrenia, starosta mestskej časti Rača Michal Drotován navyše avizoval, že hľadá možnosti zachovania existujúcich mozaík na fasáde budovy.

 • 11.11.2020

  Ráčte si vybrať štandard

  Na predajnom mieste Rínok Rača sme pre našich klientov nachystali vzorkovník výberu štandardu pre byty Rínok Rača. Každý klient, ktorý si u nás kúpi byt, bude mať možnosť konzultovať klientské zmeny s architektkou. Ráčte si vybrať!

 • 02.11.2020

  Stavebné práce pokračujú

  Aj napriek zložitej situácii a dodržiavaní všetkých pandemických opatrení v mieste výstavby Rínku Rača napredujeme so stavebnými prácami, aby sme svojim klientom poskytli bývanie v dohodnutom termíne. Ráčte si pozrieť aktuálnu situáciu bytových domov C1 a C2.

 • 20.05.2020

  Rínok Rača napreduje vo výstavbe

  Práce na výstavbe projektu Rínok Rača za posledné mesiace výrazne pokročili. Stavebné práce postupujú podľa plánovaného harmonogramu prác a aktuálnych možností bez obmedzení výstavby

 • 21.10.2019

  Rínok Rača pokrstili odhalením mozaiky z bývalých Vinárskych závodov

  Rínok Rača, ktorého výstavba dostala zelenú začiatkom mesiaca, pokrstil svoj projekt. Pri krste tiež slávnostne predstavil svoje nové predajné miesto. V ňom môžu záujemcovia o zelené bývanie v Rači prostredníctvom virtuálnej reality preskúmať a zamilovať si svoj budúci byt. Krstilo sa, ako je pre projekt typické, s úctou k histórii Rače – červeným vermutom, vínom, ktoré sa dlho vyrábalo vo Vinárskych závodoch. Ich ruina sa nachádzala na mieste, kde onedlho vyrastie nové zelené centrum Rače.

 • 16.09.2019

  Rínok Rača má právoplatné stavebné povolenie

  História Rače ožije v Rínku Rača priamo pod oknami, v nových susedských viniciach. Spolu s dokonalou občianskou vybavenosťou a možnosťami kultúrno-spoločenského vyžitia vytvorí Rínok Rača nové zelené centrum tejto mestskej časti. Projekt dostal práve v týchto dňoch právoplatné stavebné povolenie.

 • 07.05.2019

  Milí susedia,

  z trojhektárovej ruiny bývalých Vinárskych závodov, ktorá dlhé roky špatí Raču, začíname budovať príjemné miesto pre život.
  Projekt Rínok Rača, ktorý získal potrebné povolenia a čoskoro ho tu začneme budovať, bude novým centrom Rače. Verím, že
  prirodzene zapadne do života všetkých obyvateľov tejto mestskej časti.

Ďalšie články
záujem o Bytové priestory?
Viktor Rusňák
Miriam Frolová
záujem o Obchodné priestory?
Tomáš Hullmann
Norbert Šimko

Kontaktujte nás

  * Povinné

  Táto stránka je chránená pomocou reCAPTCHA a uplatňujú sa pritom zmluvné podmienky a ochrana údajov spoločnosti Google.