07.05.2019

Milí susedia,

z trojhektárovej ruiny bývalých Vinárskych závodov, ktorá dlhé roky špatí Raču, začíname budovať príjemné miesto pre život.
Projekt Rínok Rača, ktorý získal potrebné povolenia a čoskoro ho tu začneme budovať, bude novým centrom Rače. Verím, že
prirodzene zapadne do života všetkých obyvateľov tejto mestskej časti.

Dovoľte, aby sme sa predstavili: sme skupina Bencont, ktorá sa zaoberá výstavbou a rozvojom realitných projektov. V minulosti sme realizovali aj Jurský obytný park vo Svätom Jure, Tujetoin v Dúbravke či Valerian a Mendelsohn v Podunajských Biskupiciach.

Rínok Rača bude mať menej zástavby a výrazne vyšší pomer zelených plôch, ako predpokladá územný plán. Žiadna z budov neprevýši maximálne výšky v okolí a kľúčové miestne výhľady ostanú zachované.

Okrem kultivácie územia bývalých Vinárskych závodov a ich okolia budeme tiež investovať napríklad do moderných cyklotrás, ale aj do rekonštrukcie autobusovej zastávky MHD. Spomienkou na minulosť Rače budú susedské vinice, ktorých vznik a údržbu budeme podporovať. Náš projekt prispeje do rozpočtu mestskej časti v najbližších troch rokoch sumou viac ako milión eur. Tieto peniaze budú podľa zákona použité na investície v bezprostrednom okolí zasiahnutom výstavbou.

Našou zásadou pri práci je vždy rešpektovať lokalitu a ľudí, ktorí v nej žijú. Počas celej výstavby chceme úzko komunikovať a vychádzať v ústrety všetkým obyvateľom Rače. A preto Vám aj píšeme.

V najbližších dňoch zintenzívnime práce na rozoberaní ruín Vinárskych závodov, čo môže znamenať zvýšenú prašnosť aj dopravné zaťaženie. Trváme však na tom, aby spoločnosti, ktoré pre nás búranie a výstavbu budú vykonávať, dodržiavali všetky predpisy týkajúce sa čistoty, hlučnosti a podobne.

V rámci týchto prác pre Vás pripravíme tiež veľkokapacitné kontajnery, ktoré môžete použiť na odstránenie prípadného veľkorozmerného odpadu z vašich domácností a pivníc. Kontajnery pristavíme v termínoch: Plickova – druhá polovica mája, Sadmilejská/Kadnárova – prvá polovica júna, Sadmilejská/Novohorská – druhá polovica júna.

Preto Vás prosím, aby ste nám všetky podnety týkajúce sa prípadných problematických aktivít na stavenisku volali na číslo 0907 887 997 alebo nám písali (a posielali fotografi e) na info@rinokraca.sk. V prípade vážneho prekročenia zákona neváhajte volať mestskú políciu na 159. Verím však, že to nikdy nebude potrebné.

Dúfam, že búranie aj výstavba prebehnú rýchlo, bez komplikácií, a že sa čoskoro budeme môcť spoločne tešiť z novej, modernej multifunkčnej zóny, ktorá nám okrem cyklotrás, škôlky a viníc prinesie aj viacero možností na relax, nákupy či na zamestnanie.

S pozdravom

Martin Šimurda
manažér projektu

 • 21.10.2019

  Rínok Rača pokrstili odhalením mozaiky z bývalých Vinárskych závodov

  Rínok Rača, ktorého výstavba dostala zelenú začiatkom mesiaca, pokrstil svoj projekt. Pri krste tiež slávnostne predstavil svoje nové predajné miesto. V ňom môžu záujemcovia o zelené bývanie v Rači prostredníctvom virtuálnej reality preskúmať a zamilovať si svoj budúci byt. Krstilo sa, ako je pre projekt typické, s úctou k histórii Rače – červeným vermutom, vínom, ktoré sa dlho vyrábalo vo Vinárskych závodoch. Ich ruina sa nachádzala na mieste, kde onedlho vyrastie nové zelené centrum Rače.

 • 16.09.2019

  Rínok Rača má právoplatné stavebné povolenie

  História Rače ožije v Rínku Rača priamo pod oknami, v nových susedských viniciach. Spolu s dokonalou občianskou vybavenosťou a možnosťami kultúrno-spoločenského vyžitia vytvorí Rínok Rača nové zelené centrum tejto mestskej časti. Projekt dostal práve v týchto dňoch právoplatné stavebné povolenie.

 • 07.05.2019

  Milí susedia,

  z trojhektárovej ruiny bývalých Vinárskych závodov, ktorá dlhé roky špatí Raču, začíname budovať príjemné miesto pre život.
  Projekt Rínok Rača, ktorý získal potrebné povolenia a čoskoro ho tu začneme budovať, bude novým centrom Rače. Verím, že
  prirodzene zapadne do života všetkých obyvateľov tejto mestskej časti.

záujem o Bytové priestory?
Viktor Rusňák
Miriam Frolová
Anna Benkeová
záujem o Obchodné priestory?
Norbert Šimko

Kontaktujte nás

* Povinné